XXVII Niedziela Zwykła
1. Pani Renacie Bochan-Bochanowicz i p. Edycie Łyko dziękuję za sprzątanie kościoła i zakupione kwiaty.
2. Dziś (6 października) – Msza św. w Myśliborkach o 8.15; w Mechowie o 9.30 za zmarłego ojca Wiesława Krupińskiego (córka Wioletta Szurko z rodziną); w Letninie o 10.45 za dziadków Stanisławę i Franciszka Bulanowskich oraz Bronisławę i Piotra Woińskich (Bożena Wiłkowicz
z mężem); w Brzesku o 12.00 za śp. Lecha Śmiałkowskiego w 3 r. śmierci (córka Wioleta Lewoniak z rodziną).
3. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:
– w poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej – Msza św. odpustowa w Letninie o 17.00 w intencji naszej parafii poprzedzona nabożeństwem różańcowym o 16.30;
– we wtorek Msza św. w Brzesku o 18.00 o dar zdrowia dla Krystyny;
– w środę Msza św. w Brzesku o 18.00 za śp. Piotra Wysockiego w 7 r. śmierci;
– we czwartek Msza św. w Letninie o 17.00 za śp. Łucję Romana Arbaszewskich (córka Anna z rodziną), zaś w Brzesku o 18.00 Msza św. dziękczynna za Justynę i Dawida Korżenko w 15 r. ślubu;
– w piątek Msza św. o 17.00 w Mechowie za śp. Roberta Jankowskiego w 15 r. śmierci (dzieci), zaś o 18.00 w Brzesku za śp. Katarzynę i Feliksa Wyrębskich, Mieczysława Kluskę i Stanisławę Tomczyk (Alicja Kluska);
– w sobotę Msza św. w Brzesku o 18.00 za rodziców: Annę i Zenona oraz dziadków: Annę i Antoniego – wg formularza niedzielnego.
4. W najbliższą sobotę (12 października) przed południem (około 11.00) przybędą do naszej parafii przedstawiciele Parafialnych Zespołów CARITAS z całej diecezji. Po skromnym poczęstunku w ogrodzie za Pastorówką, w samo południe (o 12.00) odmówimy w Sanktuarium Różaniec. Do przygotowania słodkiego poczęstunku i wspólnej modlitwy zapraszam wszystkich parafian.
5. W przyszłą niedzielę (13 października) – Msza św. w Myśliborkach o 8.15; w Mechowie o 9.30 za śp. Zofię i Tadeusza Kozieł (Zofia i Stanisław Barnik); w Letninie o 10.45 za żonę Irenę, rodziców: Agnieszkę i Stanisława, teściów: Marię i Stanisława oraz szwagrów (Franciszek Kasperski); w Brzesku o 12.00 za śp. Agnieszkę i Jana Górniak).
6. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!
ks. Paweł Nowotarski
proboszcz
Biuro podróży KLARA oraz Parafia pw. Trójcy Świętej w Żukowie organizują pielgrzymkę z okazji Roku Wielkiego Jubileuszu do Rzymu, Werony, Sieny i Asyżu. Cena ok. 2700 zł. Wyjazd 9 lutego, powrót 16 lutego 2025r.
Dzień 1 (9 lutego – niedziela)
Zbiórka o godz. 22.00 Przejazd przez Niemcy i Austrię do Włoch.
Dzień 2 (10 lutego – poniedziałek)
Około 15.00 krótka wizyta w Weronie, mieście nazywanym małym Rzymem za sprawą antycznych zabytków, w tym najsłynniejszej arenie starożytnej. Poza tym spacer ulicami miasta, odwiedzimy dom Romea i Julii ze słynnym balkonem. Przespacerujemy się od Piazza Erbe, Piazza dei Signori czy Piazza Bra. Chwila czasu wolnego na lody. Przejazd do hotelu na obiadokolację i odpoczynek.
Dzień 3 (11 lutego – wtorek)
Śniadanie, przejazd w kierunku Rzymu. Po drodze odwiedzimy Sienę, której patronką jest św. Katarzyna. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od jego serca: Piazza del Campo. Plac o kształcie wielkiej muszli uważany jest, za jeden z najpiękniejszych placów świata. To tutaj dwa razy do roku odbywają się słynne gonitwy Palio. Podczas spaceru zobaczymy ponadto Katedrę, dom narodzin św. Katarzyny, by skończyć na pięknej Via di Citta ze wspaniałymi pałacami. Wspólna Msza św. Przejazd w kierunku Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4 (12 lutego – środa)
Śniadanie, rozpoczęcie zwiedzania Wiecznego Miasta z Watykanem. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra w której wnętrzach znajduję grób św. Jana Pawła II, w samym centrum grób św. Piotra ale też arcydzieła włoskich artystów: Michała Anioła, Rafaela Santi czy Gianlorenzo Berniniego. Spacer przez Plac św. Piotra, antyczne mosty, Zamek Anioła i Zatybrze do Piazza Navona, Pantheonu czy fontanny di Trevi. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5 (13 lutego – czwartek)
Śniadanie, przejazd do Rzymu. Kontynuacja zwiedzania Wiecznego miasta, które od ponad 2000 lat zachwyca! W programie m.in. Rzym starożytny: Koloseum – największa i najstarsza arena świata – Teatr Flawiuszy, Forum Romanum, Palatyn – drugie co do wielkości wzgórza Rzymu. Kapitol, Plac Wenecki z pomnikiem nieznanego żołnierza, pomnik wilczycy, Chwila czasu wolnego na zakup pamiątek czy lody. ** Dla grup chętnych wejście do Muzeów Watykańskich z Kaplicą Sykstyńską – wymagana rezerwacja z wyprzedzeniem min. 6 miesięcy (+ 8 euro zwiedzanie indywidualne +18 euro zwiedzanie z przewodnikiem 2 grupy z 2 przewodnikami w języku polskim) Powrót do hotelu.
Dzień 6 (14 lutego – piątek)
Śniadanie, kontynuacja zwiedzania Rzymu: Bazyliki Większe w ramach Roku Świętego. Około godziny 15 wyjazd z Rzymu w kierunku Asyżu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7 (15 lutego – sobota)
przejazd do Asyżu – średniowiecznej perły architektury, miasta w całości wpisanego na Listę Świtowego Dziedzictwa UNESCO. Czas zatrzymał się tutaj w miejscu w momencie, kiedy po ulicach przechadzał się patron miasta – Święty Franciszek. Nawiedzenie Bazyliki pw. św. Franciszka z grobem Świętego i niesamowitymi świetnie zachowanymi freskami z XVII wieku! Nawiedzenie Bazyliki św. Klary z niezwykłym krucyfiksem i grobem świętej. Spacer po mieście, wzdłuż niespotykanej nigdzie indziej średniowiecznej zabudowy, ratusz, kolumny, fontanny i niezliczona ilość sklepów z pamiątkami regionalnymi takimi jak trufle, oliwy z oliwek, skórzane sandały czy aromatyczne przyprawy z Umbrii. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Werony.
Dzień 8 (16 lutego – niedziela)
Śniadanie, całodniowy przejazd tranzytowy w kierunku Polski. Planowana godzina powrotu około 24.00
Cena 2690 pln
*cena kalkulowana dla grupy 45 uczestników
Cena zawiera :
• 6 noclegów w hotelach, pokoje 2 , 3 os min. 3* standard włoski, wyżywienie HB – śniadania wzmocnione i obiadokolacje
• Ubezpieczenie
• Transport autokarem zgodnie z programem
• Opiekę pilota
• Obowiązkowe składki TFG i TFP
Zapisy przyjmujemy do końca października 2024 r. telefonicznie pod nr 669 965 519